PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1192}

Tato

7,6 104 031
ocen
7,6 10 1 104031
6,6 16
ocen krytyków
Tato
powrót do forum filmu Tato

Końcówka kretyńska.

ocenił(a) film na 8
maykell

A jaką Ty byś dał?

ocenił(a) film na 6
Kuba1812_1996

Na pewno inną, motyw z babką spadającą na policyjną nyskę zalatywał komedią.

ocenił(a) film na 8
maykell

To chyba tylko Tobie tak zalatywał

ocenił(a) film na 6
Kuba1812_1996

Ważne że miałem ubaw na koniec.

ocenił(a) film na 8
maykell

Takich filmów nie ogląda się żeby mieć ubaw

ocenił(a) film na 6
Kuba1812_1996

Dodatkowo miałem jeszcze niesmak.

ocenił(a) film na 8
maykell

Zgadzam się z Tobą, jeśli chodzi o pewien niesmak. Dość absurdalne zakończenie, nie możemy zapominać jednak, że takie kuriozalne sytuacje zdarzały się w tamtym okresie dość często. Nie chodzi mi oczywiście o teściową spadającą na maskę samochodu.

ocenił(a) film na 9
akinomek

Np. jakie inne sytuacje zdarzały się wtedy a nie zdarzają się teraz ?

ocenił(a) film na 8
SzymonS1

Wydaje mi się, że kulało wówczas polskie sadownictwo, co widać w filmie - nie zwracano uwagi na ojca, czy na dobro dziecka. Kierowano się stereotypem, że "matka najlepiej wychowa dziecko" i na tym koniec. Teraz jest zupełnie inaczej. Polityka państwa zmieniła się po '89 i sądy rzeczywiście oceniają sprawy pod względem nie tylko prawnym ale przede wszystkim moralnym.

ocenił(a) film na 9
akinomek

Możliwe, ale te sceny w sądzie w "Tacie" są mimo wszystko chyba nieco przesadzone ...

ocenił(a) film na 8
SzymonS1

Oczywiście, pewnie masz rację. Zastanawia mnie tylko, że przerysowanie, czy wręcz karykaturalne przedstawienie sądów może było zamierzeniem autora.. ;)

ocenił(a) film na 9
akinomek

Nad tym czy Ślesicki chciał ośmieszyć sądy się nie zastanawiałem, wydaje mi się że tu chodziło przede wszystkim o pokazanie stronniczości tej pani sędzi i jak to ktoś powiedział w filmie "solidarności jajników" ...

ocenił(a) film na 8
maykell

Ja sie nie zgadzam.Jeden z moich ulubionych polskich filmów.

ocenił(a) film na 9
maykell

Niestety się zgadzam. Cały film bez zarzutu, ale końcówka....:/

ewawilk

A ja końcówkę uwielbiam i często sobie ją samą włączam i oglądam :) no, ale akurat nie chodzi mi o spadającą babkę, ale o to, co dzieję się od momentu skoku Michała i Kasi - w połączeniu z piosenką końcową to jak dla mnie wspaniała scena.

ocenił(a) film na 9
gabiszu

Tu się zgadzam, cudowna scena.

ocenił(a) film na 9
maykell

przecież ta końcówka w połączeniu z piosenką to jedna z najpiękniejszych scen w polskim kinie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones