PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1192}

Tato

7,6 103 977
ocen
7,6 10 1 103977
6,6 16
ocen krytyków
Tato
powrót do forum filmu Tato

W pierwszej scenie w sądzie miałem szczerą ochotę ją udusić.

ocenił(a) film na 7

Chyba każdy, kto oglądał ten film :) Ale teściowa też niezłe ziółko.

ocenił(a) film na 10
chemas

Największa radocha to jednak jak babunia pofrunęła,ale sędzia nie podlega dyskusji.

Dokładnie, z góry ta sędzina już przesądziła całą sprawę, lekceważąc tego faceta zupełnie. Tacy ludzie nie powinni zasiadać na takich stanowiskach.

ocenił(a) film na 9
Rose_Ann_Hill

Ale zasiadają do dziś, to nie zostało tak przedstawione na potrzeby filmu- to szara codzienność ojców walczących o dzieci w sądach

ocenił(a) film na 10
Konrad992

Nie tylko w sprawach ojców walczących o dzieci, ale i w konfrontacji policjant vs obywatel, szczególnie jak policjanci pobiją cywila, to sprawa jest z góry i tak ustawiona. Sędzia ma totalnie w d...e zeznania pokrzywdzonego, a policjant choćby mówił że widział zielone ludziki i latające różowe słonie, to zawsze wygra sprawę. A obywatel sam się pobił, sam się zabił itd. Dowody w sprawie w postaci nagranych filmów są odrzuane przez sąd bez uzasadnienia. Sędziowie i prokuratorzy stają na głowie, byleby nie zaszkodzić policjantom.

ocenił(a) film na 9
trancefan1986

To niewątpliwie zawsze był problem, jednak trzeba przyznać, że trudno w tym filmie mieć pretensje do policjantów. Mając ludzką twarz, wykonują swoje obowiązki, ale potrafią się zlitować nad głównym bohaterem, widząc jego desperację. Choć co innego w życiu, widziałem wiele interwencji policjantów w sprawie ojców np. na youtube, powiem szczerze, że wpisują się w ten chory, matriarchalny system.

ocenił(a) film na 10
Konrad992

No fajna była scena z tymi dwoma policjantami "-Ostatnio jakiś łagodny się zrobiłes odkąd cię żona rzuciła! - Zamknij się, dobrze?!" :D Tutaj stają akurat po stronie ojca.

Największą wredą była babunia. Wiedziała, że z jej córką jest źle ale robiła wszystko by odebrać dziecko kochającemu ojcu. Ale za swoją niegodziwość dostała zapłatę. Zresztą scena na dachu jest przerażająca z tą muzyką, którą Kasia gra na skrzypcach...

ja akurat piłem herbatę i miałem ochotę tym kubkiem w TV rzucić podczas tej rozprawy

ocenił(a) film na 9

Ja powiem inaczej, producenci zrobili tutaj kabaret nie rozprawę. Zaraz obniżyło to moją ocenę dla filmu, ale na szczęście później już było tylko lepiej i lepiej. Można było tę rozprawę jakoś normalnie rozegrać, oczywiście ojciec przegrywa, ale jakoś po ludzku, po co od razu robić z tego kabaret. Udusić to mógłbym ludzi którzy wymyślili taką scenę, która obniża moją ocenę dla tego filmu, chciałem dać jeszcze niżej, ale nie mogłem, gdyż reszta to istne arcydzieło z biegiem coraz to lepsze.
P.s. A mogła to być moja 2 maksymalna ocena czyli 10, ale niestety;(

ocenił(a) film na 9
van_der

zapomniałeś dodać, że jesteś studentem prawa, co nie?

ocenił(a) film na 8

Najgorsza była córka.

ocenił(a) film na 10

Ale taka jest właśnie prawda o polskich sądach! Takich absurdalnhych wyroków jest u nas mnóstwo. Mógłbym przykłądami sypać jak z rękawa, wszystkie oparte na faktach. Co ja przeżyłem w sądach, to można film nakręcić. Taka jest brutalna rzeczywistość.

No i Dowbor jako wredna dziennikarka. Jak taka porządna kobieta mogła zagrać taką szmatę? To wypytywanie dziecka, którego tatusia woli...

CorporalHicks

Świat jest pełen takich szmat...

ocenił(a) film na 6

Takie sądy i takie teściowe istnieją naprawdę i nadal świetnie się mają.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones